Jdi na obsah Jdi na menu
 


New York City Police Department

N.Y.P.D. (anglicky New York Police Department) je největším policejním sborem v USA. Sbor byl založen v roce 1845.

http://www.nyc.gov/html/nypd/html/home/home.shtml

ObrazekSpecifikace

Policisté standardně nosí tmavě modrou uniformu, opatřenou odznakem na náprsní kapse a nášivkou se znakem oddělení na rukávu.

Oddělení taktéž disponuje oddělením vyšetřování - policisté ve funkci detektiva chodí v civilním oděvu a jednotkou zvláštního určení S.W.A.T. (anglicky Special Weapons And Tactics) - speciální zbraně a taktiky, zde je však jednotka nazývána jako ESU - Emergency Service Unit. Řadoví policisté jsou standardně vyzbrojeni pistolemi Beretta M92 ráže 9 mm Luger ale dochází k přezbrojení. Dále se ve výzbroji nachází různé typy brokovnic např. Remington 870, nebo brokovnice značky Mossberg.

Vozový park tvoří nejčastěji vozy Ford Crown Victoria Police Interceptor, dále jiné automobily především značky Ford nebo Chevrolet. Motocykly jsou značky Harley-Davidson. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

New York

(Ivana, 19. 2. 2011 18:48)

Ahoj .Mím životním snem je stát New York miluji tohle město stejně tak jako Los Angeles,studuji tyhle města už hrozně dlouho,moji známi mi říkají že kdybych tam odletěla nestratila bych se s tím co vím,příští rok bych tam chtěla odletět a doufám že se mi to podaří a též mě štvě že jsem se tam nenarodila a nemůžu se ráno co ráno procházet v Central parku a ochutnat pravou americkou kávu za přítomnosti novin New York times pá stránky jsou ůchvatné velice mě zaujali pokud bys měl zájem si někdy popovídat nebo napsat můj email je citronek1310@seznam.cz

Tomáš

(Monika, 7. 9. 2010 18:02)

Máš pravdu Tomáši já jsem na tom stejně :))

NEW YORK

(Tomáš, 10. 8. 2009 12:18)

New York je nejlepší spolu s celou amerikou, strašně rád bych tam žil a je mi moc líto že jsem se tam nenarodil. Máš moc pěkný stránky, vypadáto že nejsem sám kdo lituje že tam nežije, zatim