Jdi na obsah Jdi na menu
 


Madison Square Garden


ObrazekMadison Square Garden
je multifunkční velkokapacitní hala na 7 avenue v centru Manhattanu (New York) ve které se pořádá přibližně 320 akcí ročně. Současná hala je čtvrtá v pořadí. První dvě stály na rohu 26. Street a Madison Avenue a třetí byla na 50. street. V současnosti je v plánu výstavba páté haly na rohu 33. Street a 9. Avenue.


Využití haly


Hlediště

Hlediště má pět úrovní, jenž byly původně odlišeny barvami: červenou, oranžovou, žlutou, hnědou a modrou. Fanoušci týmu New York Rangers si tak oblíbili modré sedačky, že byli ochotni si je bránit za každou cenu a nechtěli tam pustit nikoho z konkurenčních týmů. Převážně rivalů z klubů Islanders, New Jersey nebo Philadelphie. Proto se od tohoto barevného rozlišení upustilo. Dnes nejhorlivější fanoušci sedávají v bloku 400. Před šesti lety (2001) byly zavedeny při zápasech Rangers a Islanders oddělené sektory pro fanoušky.

Sport

V MSG mají zázemí hokejový klub New York Rangers, basketbalový klub New York Knicks. Dále se zde hraje ženská basketbalová WNBA, univerzitní basketbalová liga, koná se tu pravidelně draft NBA. Konají se tu krasobruslařské exhibice Champions on Ice i halový mítink Millrose Games.

Příležitostně se tu hrají All Stars zápasy NHL, NBA a WNBA, byl tu i světový pohár v hokeji a až do konce 90. let každoročně Turnaj mistryň v tenise. V aréně se pravidelně konají zápasy boxerů a zápasy wreslingu. Získal zde i titul mistra světa v boxu legendární Muhammad Ali, hala byla tehdy nazývána Mekkou boxu.

Politika

V MSG se konávají významné politické akce :

  • V roce 1962 zde slavil své 45. narozeniny prezident John F. Kennedy a Marilyn Monroe mu tehdy zpívala Happy birthday, Mr. President.
  • V roce 2004 se zde konal republikánský volební kongres.

Hudba

V MSG se konaly památné koncerty a vystoupení (např. Led Zeppelin, Frank Sinatra, Elton John, Elvis Presley, Rolling Stones, Madonna ). John Lennon měl v MSG svůj poslední koncert, než byl na něj spáchán atentát. Letos v hale oslavil své 60. narozeniny Elton John vyprodaným koncertem. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář